15 Mart 2013 Cuma

Oturduğun Yerden , Hatta Yatarak PARA KAZANMA


Merhaba . Öncelikle bu yazıyı Google dan arayarak bulduysanız bayaa bi site gezmiş , okumuş ve gerçekten yattığınız yerden para kazanacağınıza inanıyosunuz demektir .

Ben inanmıyorum . Ama inanıp internette seni bulup inandırmaya çalışan daha da kötüsü çevremde iananlar var.

İlk örnek ne yazıkki internetten . Bir bayan (adını hatırlamıyorum) ben uyurken aradı ve "merhaba metin bey şu şu şu siteniz çok güzelmiş , çok beğendim" diye lafa başladı . Ama ilk lafında muhabbete yanlış yerden girdi çünkü sitem ödeme yapmadığım için kapatıldı ve ben siteyle en az 5 aydır uğraşmıyorum . Uykulu uykulu "site kapalı , o hosting firmasının index" i dedim ve o da "hee , düşünemedim " dedi . Amacı daha sonra ortaya çıktı . "Affiliate sistemimizle ilgenirmisiniz" diye konuya girdi . Ben de uykunun verdiği bi sersemlikle "ne ? " diye cevap verdim sanırım . O da ben bu kelimeyi bilmiyorum sanıp "Satış ortaklığı projemiz var , oturduğunuz yerden ..... (devamı belli zaten)" diyip lafa girdi . Ben zaten uykumun derdindeydim . Ard arda "Yok , ilgilenmiyorum , olmaz , hı hı , ewt , hmm" dedikten sonra bayan istemediğimi anladı ve "tamam o zaman iyi günler" diyip kapattı .

Telefon olduğu için sıkıntı yok , istediğim zaman kapatabilirim , tek kötü yanı uykumu bölmüş olması . Ama daha da kötüleri var "kıramayacağın dostun" .

İkinci örnekte çocukluk arkadaşım , hangi üni hatırlamıyorum ama Uluslar Arası İlişkiler okuyo ve gerçekten çok iyi birisi . Bi gün facebook dan "seninle ilgili çok iyi projem var " dedi ve projenin ne olduğunu ısrarlarıma rağmen söylemedi , ben de fazla üstüne gitmedim . Daha sonra telefonla aradı "çok iyi iş buldum , istediğin zaman çalışıcaksın , çok kazanıcaksın , ben yapıyorum , aklıma sen geldin ..." gibisinden yine meraklandırıcı cümleler söyledi fakat işi yine söylemedi . Üçüncü aramasında ise "ben şuan ofisteyim , sen de gel dedi". Ofis diyince gerçekten de ciddi bi iş yapıyo ve beni de ciddi bi işe çağırıyo diye tahmin ettim ve bi anda ikna oldum .

Yazın ortasında çok sıcak bi günde Okmeydanı ndan Kadıköy e gitmek zorunda kaldım (ne kadar gittiğimi görmek için tıkla) . Buluştuktan sonra "ofis" dediği yere gittik ve daha kapıdan ilk girerken "lanet olsun , tahmin etmeliydim " diye içimden geçirdim . Çünkü kapıda sözde bizi sonsuza kadar sağlıklı yaşatacak ilaçlar vardı ve %99 ihtimalle de iş saadet zincirinin içerisinde bi halka olmaktı ve ne yazıkki tahmin ettiğim gibi de oldu. Önce girmek istemedim , "yapmayalım , bunlar  yalan , allah aşkına , ne olur , bırak gidim , acil işim çıktı " sözleri bile beni kurtarmadı ve yeni gelenlere yaptıkları seminere girmek zorunda kaldım . Tabii ki tek kurban ben değildim . Sistemin içerisinde olan diğer insanlar da arkadaş ve akraba kimi buldularsa getirdiler . Konuşmayı yapan bi doktordu . Sözünü başında "yeni gelenler neden burda olduklarını bilmiyolar , zaten ben de sizi buraya çağranlara kesinlikle söylememelerini tembih ettim dedi" ve o anda dostumu bu gerizekalının kandırdığını anladım ve tabii ki içimden küfür etmeye başladım . Daha sonra başlangıç konuşmasına girdi "ben hastalarıma eczanelerdeki ilaçları yazmaya utanıyorum . onlar kötü , bunlar iyi . bunu kullanan bana duacı" temalı bi konuşma yaptı. En son tabii ki saadet zincirini anlattı . Bütün saadet zincirlerinde olan bence "yalanları" söyledi . "Satmak zorunda değilsiniz , satmadan kazanıcaksınız , alt üye , üst üye , alt üyenin sattığının yüzde bilmem kaçı sana gelicek , senin sattığının yüzde bilmem kaçı üst üyene gidicek.." Ama sisteme girmen için 900 TL ödemen lazım .

Bütün bu klişe lafları dinledikten sonra ara oldu ve "inanmayan arkadaşlar 2. bölüme katılmasalar da olur dediler" . Tabii ki ben de inanmayan olarak gitmek istedim . Ama arkadaşım , "bu bildiğin gibi değil , ben de kazanıyorum . Ailem ilaçları (firmanın lafı : kesinlikle ilaç değil , destekleyici ürün) kullanıyo çok memnun " dedi . Ama o kadar zırvalıkları dinledikten sonra 2. bölüme girersem arkadaşımdan nefret ederim diye girmemekte ısrar ettim ve girmedim .

Firmayı söylemekte hiçbir sakınca yok . Forever Living (sonsuza kadar yaşamak) , işin daha da kötüsü benim arkadaşım biraz dindar birisi ve ahiret inancı çok sağlam . Benim şaşırdığım nokta böyle bi ismi olan firmaya nasıl inanıyo . Ben tam gidicekken tabii ki o beni 2. bölüm için kalmaya ve tüm sorularımı orta yollu bi şekilde cevaplamaya çalışıyodu . 3 ya da 4. kez "Sen nasıl bulaştın bu saçmalığa " diye sorduğumda cevap vermek zorunda kaldı . Eniştesi de bu işin içindeymiş , hatta 1. bölümde "biz yaptık , beğendik , siz de yapın " diye anlatanlar içindeymiş.

Sonuç olarak şu ana kadar çok yattığınız yerden para kazanın yazısı , videosu , teklifi , sistemi gördüm ve bence hepsi yalan . Bunu okuyup bu sitemi savunanlar olabilir , belki bu işten para da kazanıyolardır ama reklamlarda dedikleri gibi "zengin olma sırası sizde , şu ana kadar ... kişi zengin oldu" diye bişey yok . Bence bu sistemlerde en çok kazanan tepedeki zeki insanlar . Bu sistemler bi ara patlama yapmıştı ve ev ev dolaşıyolardı ama dolandırıcılık haberlerinden sonra azalmaya başladı.

Eğer ki yazıyı okuduktan sonra varsa tarayıcıdaki diğer sekmelerde duran yatarak para kazanma konulu içeriğe bakacaksanız devam edin . Ama allah aşkına saadet zinciri olmasın , dostlarınızı boşuna yormayın . İyi Günler , Bol kazançlar

1 yorum:

  1. SADECE OYUN OYNUYARAK PARA KAZANMAK İSTERSEN---> http://marketglory2023rehber.blogspot.com.tr/

    YanıtlaSil